Що таке магнітно-резонансна томографія?

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це найбільш високоінформативний метод діагностики — сучасна технологія, що використовує магнітне поле та радіохвилі для формування зображення тканин і органів людського тіла без застосування шкідливого рентгенівського випромінювання.

В основі методу лежить принцип магнітного резонансу ядер водню — найбільш розповсюдженого елементу в організмі людини. При ядерно-магнітному резонансі тіло пронизується радіохвилями в магнітному полі, в результаті чого виникає резонанс, який потім перетворюється у зображення внутрішніх органів. МРТ дозволяє отримати зображення зрізів м’яких тканин і органів в різних площинах.

Для покращення якості зображення та отримання додаткової інформації проводиться МРТ з контрастним підсиленням.

Магнітне поле і радіохвилі, що застосовуються під час МРТ є нешкідливими для людського організму, що робить цей метод обстеження безпечним.

За допомогою магнітно — резонансної томографії лікар може отримати вичерпну інформацію про стан нервової системи, внутрішніх органів, опорно-рухового апарату людини з високою деталізацією.Спеціальна програма дослідження дифузії всього тіла дозволяє оперативно й з надвисокою достовірністю виявити пухлини будь-якого розміру в будь-якій частині організму. Таким чином, можна не лише виявити захворювання на ранніх стадіях і виконати оцінку лікування, але й здійснити профілактичні обстеження, а точна діагностика забезпечить якість лікування.

Проведення в цілях достовірної діагностики МРТ з напруженістю магнітного поля 1.5 Тесла - прийнятий міжнародний стандарт. В сучасних європейських клініках функціонують виключно томографи 1.5 - 3.0 Тесла, які дозволяють проводити найбільш широкий спектр досліджень всіх областей тіла людини, що включає функціональні дослідження, ангіографію.

У яких випадках необхідна підготовка до МРТ дослідження?

Магнітно-резонансне дослідження органів черевної порожнини та заочеревинного простору не вимагає складної підготовки. Але для кращої візуалізації всіх органів і структур, а також для виключення неправильної оцінки виявлених змін Вам необхідно дотримати деякі важливі правила:

1. за добу перед дослідженням необхідно виключити зі свого раціону грубу клітковину (капуста, інші овочі та фрукти), газовані напої, чорний хліб, кисломолочні продукти;

2. прийняти активоване вугілля з розрахунку 2 таблетки на 10 кг маси тіла або «Еспумізан». Це необхідно для усунення підвищеного газоутворення;

3. дослідження проводиться натще - останній прийом їжі має бути не пізніше, ніж за 6-8 годин до початку дослідження;

4. за 30-40 хвилин перед початком дослідження необхідний прийом 1-2 таблетки «Но-шпа»